Biustonosz potrzebny od zawsze

11Jak wiadomo biustonosze były potrzebne od kiedy tylko sięga nasza pamięć. Potrzebowały go już i kobiety ze starożytnego Rzymu, czy Grecji. Ale tak naprawdę prawdziwe biustonosze zaistniały w kobiecym życiu dopiero sto lat temu. Aż dziw nas bierze, gdy pomyślimy sobie, że dopiero od stu lat kobiety cieszą się tą wspaniałą rzeczą. Przecież odkąd pamiętamy kobiety zawsze chciały pięknie wyglądać i prezentować się. Ponadto wiadomo, że biustonosz jest bardzo wygodny i przede wszystkim umożliwia kobiecie swobodniejsze ruchy. Zatem jak to się miało do starożytności? Otóż w tamtych czasach używano specjalnych opasek, które miały na celu podtrzymywaniu biustu i sprawienie, by nabrał ładnych kształtów. Warto też wspomnieć, że jest to o wiele lepsze i na pewno bardziej komfortowe rozwiązanie, niż noszenie sztywnych gorsetów. Już w 1907 roku zanotowano oficjalne publikacje w gazetach, które ogłaszały nową modę bieliźnianą. Zaczęto produkować bieliznę, która przede wszystkim miała być wygodna i delikatna, a dopiero później pięknie wyglądała. Jak widać ten niesamowity wynalazek przetrwał po dziś dzień, a przede wszystkim stał się bardzo eleganckim dodatkiem garderoby.

Zdrada w związku

10Słysząc o zdradzie większość z nas zapewne podejrzewała by o to mężczyznę, gdyż to oni słyną ze swojej niestałości w uczuciach, tych którzy szukają w życiu coraz to nowych wrażeń. Jednak prawda jest taka, że niemal tyle samo kobiet rocznie, co mężczyzn, dopuszcza się zdrady. Co kieruje mężczyzną podczas zdrady? – każdy wie, lub potrafi się domyślić. Ale jak to jest z kobietami? Co kieruje nimi? Otóż ogólnie przyjęte do wiadomości zostało to, że kobiety są stworzeniami bardzo emocjonalnie podchodzącymi do różnych rzeczy. Często też łączą seks i związek, czy uczucia w jedno. Kolejna prawda jest taka, że kobieta, która jest szczęśliwa ze swoim partnerem w swoim związku, na pewno nigdy nie zdradzi. Bo po co, skoro ma już wszystko i niczego jej nie brakuje. Najczęstszymi bodźcami, popychającymi kobiety do zdrady jest niezdrowa sytuacja pomiędzy partnerami. Objawia się to często w samotności, w uświadamianiu sobie przez kobietę, że nie jest już nikomu potrzebna, czuje, że gaśnie, a przede wszystkim przestaje być doceniania przez męża. Tak samo jest z mężczyzną tyle że z tą różnicą, że mężczyzna potrzebuje tego, by utwierdzać go w przekonaniu, że jest atrakcyjny, natomiast kobieta potrzebuje czuć, że jest kochana.

Wyjście na zakupy

9Zakupy są nieodzownym elementem naszego życia. Czy to takie mające na celu uzupełnienie zapas lodówki, czy to takie podczas remontu i uzupełnienie dekoracji wnętrza naszego domu, czy po prostu te najbardziej uwielbiane przez kobiety – zakupy w celu nabycia czegoś nowego dla samej siebie, czyli najczęściej ciuchów. Zakupoholizm – cóż to takiego? Otóż jest to schorzenie dotykające głównie kobiety, które objawia się niekontrolowaną chęcią robienia zakupów. Ponadto i już w samych centrach handlowych czeka na nas wiele zasadzek stworzonych specjalnie przez producentów. Najczęściej kupowanymi przez nas rzeczami są przede wszystkim kosmetyki, rzeczy nam niekoniecznie potrzebne, jak na przykład telefon komórkowy. Część z nas robiąc zakupy czuje ulgę, traktuje to jako lek na złe samopoczucie czy rozdrażnienie. Poprzez to chcą poprawić sobie humor. Często też zdarza się tak, że mimo tego, że mamy listę zakupów, ciągle dojrzymy coś nowego na regale w hipermarkecie, co zwróci naszą uwagę i na pewno zechcemy tą rzecz kupić. Sprzedawcy dobrze już wiedzą w jaki sposób mają poustawiać przedmioty na regałach, by przy okazji kupienia potrzebnej rzeczy, kupić drugą, niekoniecznie niezbędną.

Unikalne ubiory

8Zapewne każda kobieta marzy o tym, by być jedyną taką na świecie, niepowtarzalną. A co to właściwie jest haute couture? Otóż jest to egzemplarz unikatowy, taki, który jest tylko jeden na świecie, którego nikt inny nie posiada. Najczęściej dotyczy to ubrań, które są szyte specjalnie dla jednej kobity, dopasowany specjalnie do jej wymiarów i jej sylwetki. W dawnych czasach na taki przywilej mogły pozwolić sobie kobiety bardzo zamożne, które miały pieniędzy w brud. Zależy to tylko i wyłącznie od kreatywności kobiety i tego, w jaki sposób pragnie ona być elegancka. Jest to o tyle dobry sposób, że może otrzymać praktycznie to, czego zapragnie, gdyż krawcowa uszyje dla niej wszystko, co tylko sobie wymyśli. Tak właściwie to oryginalność rzeczy nie tyczy się tylko ubrań. Może ona dotyczyć każdej dziedziny życia codziennego. Zarówno i wystroju wnętrz, jak i biżuterii, która jest tylko jedyna w swoim rodzaju. Nawet, jeśli kobieta zapragnie, może mieć samochód, który po prostu będzie pomalowany w sposób, na który nikt więcej nie będzie chciał pomalować. Tak naprawdę taki styl życia wcale nie jest kosztowny. Wystarczy jedynie umiejętnie dobierać dodatki, komponować rzeczy, a także po prostu zainspirować się pomysłami projektantów mody.

Hormony w naszym życiu

7Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak w większym stopniu chcielibyśmy skupić się w tym artykule na kobietach. Jak wiadomo to, jak się czujemy, zależy nie tylko od naszego usposobienia, ale w dużej mierze właśnie od hormonów. Organizm kobiety posiada dwa szczególne hormony, które odpowiadają za jej samopoczucie i zachowanie, a także od tych hormonów zależy nasz popęd seksualny, zwany inaczej także libido. Te hormony to estrogen i progesteron. Także wśród tych hormonów znajduje się testosteron – mimo tego, że jest on nazywany hormonem męskim. Wcześniej wymieniony estrogen to hormon, którego warunkują dni płodne. Oznacza to, że właśnie najwięcej tego hormonu znajduje się w organizmie kobiety podczas tych dni. Hormon ten wyzwala także produkcję kwasu hialuronowego, który redukuje zmarszczki. Dlatego tez skóra kobiet jest o wiele bardziej delikatna niż u mężczyzn. Podczas dni płodnych, czyli w momencie najwyższego stężenia estrogenu w organizmie, kobieta ma najwyższy poziom libido. Natomiast testosteron nie tylko wzmaga nasz popęd seksualny, ale przede wszystkim uwrażliwia strefy erogenne naszego ciała. Nie tylko poprawia nastrój, ale także sprawia, że kobiety mają większą ochotę na stosunek.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca