Powrót do formy

6Kobiece ciało w ciąży się zmienia, a po porodzie wymaga wielu zabiegów.
Ciąża mocno nadwyrężyła twoje zdrowie i ciało. Przez dziewięć miesięcy twój kręgosłup musiał dźwigać zwiększającą się niemalże z dnia na dzień masę twojego brzuszka. Twoje stopy i nogi puchły w gorące letnie dni i być może nawet nabawiłaś się żylaków. Myślisz, ze wraz z urodzeniem dziecka te wszystkie problemy znikną. Niestety do skłonność do niektórych z nich pozostanie, aż do końca życia. Do nich należą właśnie żylaki, hemoroidy, a niekiedy także rozstępy i celulitis. Można starać się im zapobiegać już w ciąży, jednak jeśli w rodzinie ktoś miał skłonności do tego typu schorzeń, to jest duże prawdopodobieństwo, że wystąpią one u nas. Po porodzie staramy się zrobić wszystko by wrócić do formy i stanu z przed ciąży. Musimy uważać na niektóre zabiegi i pomysły. Jeśli chcemy zrzucić wagę, to najlepszym sposobem jest dobrze zbilansowana dieta i lekkie ćwiczenia. Po porodzie nie wolno nam forsować organizmu ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi. Związane jest to z procesem obkurczania macicy oraz z osłabieniem organizmu. Zaraz po porodzie możemy robić ćwiczenia oddechowe próbując oddychać przeponą.

Razem czy osobno

5Czasem ciąża to wynik uniesień chwili, wypadek przy pracy.
Coraz częściej zdarza się, że dziewczyna zachodzi w ciążę przypadkiem. Oboje z chłopakiem nie planują tego, a jednak wpadka. Niejednokrotnie znają się oni parę godzin, dni, miesięcy, a czasami nie znają się wcale. I co wtedy? Najczęściej rodzice takiej dwójki, bojąc się co powie rodzina i znajomi, każą im od razu brać ślub. To jednak nie jest reguła. Trzeba natomiast zastanowić się, jakie będzie najlepsze wyjście z sytuacji. Jeśli młodych ludzi nie łączy miłość i nie myślą oni o wspólnym spędzeniu życia, to nie należy ich przymuszać do małżeństwa. Może to spowodować więcej złego niż dobrego. Nie darzący się uczuciem rodzice, których łączy tylko dziecko i nic poza tym, nie będą potrafili we właściwy sposób zająć się dzieckiem i przekazać podstawowych wartości rodzinnych. Bardzo często zdarza się, że rodzice szanują się, ale prowadzą całkiem osobne życie. Mają innych znajomych, inaczej spędzają wolny czas, mają innych partnerów i spotykają się tylko w domu przy kolacji i dzielą się obowiązkami przy dziecku.

Tato przy porodzie

4Nie każdy ojciec decyduje się na to by być przy narodzinach swojego dziecka.
Przez parę miesięcy uczęszczałeś razem z twoją partnerką do szkoły rodzenia. Uczyłeś się tam jak zajmować się ciężarną żoną, jak pomagać jej w ostatnich tygodniach ciąży, jak zajmować się nowonarodzonym bobasem, jak go przewijać, ubierać, kąpać, nosić, głaskać, pielęgnować. Dowiadujesz się o przebiegu porodu, jego objawach i symptomach. Nauczyłeś się jak pomagać twojej żonie podczas porodu. Mimo tych wszystkich informacji nadal nie jesteś pewien, czy chcesz brać w tym udział, czy podołasz temu całkiem nowemu zadaniu. Nie wiesz, czy nie zemdlejesz na widok krwi. Przecież nie musisz stać z przodu, możesz spokojnie ustawić się przy głowie żony i z tego miejsca pomagać jej podczas tego bardzo trudnego i wymagającego wysiłku zadania. Jeśli poczujesz, że w trakcie jednak nie podołasz temu zadaniu, zawsze możesz usiąść na krześle obok, lub zrobić sobie zimny kompres. Na pewno położna czy lekarz cię nie wyśmieje. Poród to całkiem normalna rzecz. Twoja żona-choć może tego po niej nie widać, także bardzo boi się porodu. Nie wierz znajomym, którzy opowiadają straszne historie o tej chwili. Poród to naprawdę wyjątkowa chwila i cudownie przeżyć ja razem.

Ciąża a mężczyzna

3Niestety nie każdy mężczyzna potrafi podołać obowiązkom przyszłego ojca.
Wszystkie kobiety odczuwają lęk, gdy tylko ujrzą dwie czerwone kreski na teście ciążowym. Jedne reagują płaczem, inne mdleją, śmieją się, a jeszcze inne zastygają w bezruchu na parę minut, w ciągu których całe dotychczasowe życie staje im przed oczyma. Każda reakcja ma swój powód i przyczynę. Czasami to nie jest takie proste, by ją dociec i zrozumieć. Czasami pierwszą myślą kobiety jest aborcja. Najczęściej tłumaczy się ona za sytuacja materialną, tym, że ledwo sama jest w stanie się utrzymać, a jak dziecko pojawi się na świecie, to nie będzie miała środków do życia. Niestety nierzadko jest to prawdą. Niejednokrotnie mężczyzna, ojciec dziecka, w chwili, gdy dowiaduje się, że zostanie tatą, najzwyczajniej w świecie odchodzi od dziewczyny pozostawiając ją sama sobie. Taki mężczyzna z reguły nie jest gotowy na to, by podołać obowiązkom związanym z narodzinami potomka. Czasami jest on po prostu niedojrzały emocjonalnie i bardziej interesuje go rozrywkowe życie, knajpy, kluby i niezależność osobista. Brak zobowiązań to bardzo często podstawowy argument do pozostania singlem i nie zakładania rodziny mimo upływających lat.

Ubrania dla ciężarnych

2Kobiety w ciąży potrzebują większych ubrań, niż kobiety nie w ciąży. O ubraniach dla ciężarnych ci, którzy mieli okazję się już z nimi jednak jakoś zetknąć, wiedzą zapewne dość sporo. Aby wyjaśnić nieco ten temat wartałoby zapytać w tym momencie: a co z tymi, którzy takiej wiedzy nie posiadają? Co jednak można im odpowiedzieć innego, jak tylko raczej to, że skoro się tym nie interesują, to może ich to zwyczajnie… nie interesuje? Przecież nie wszyscy muszą wszystkim się interesować, nieprawdaż? A skoro ta sprawa już została właściwie częściowo wyjaśniona, to możemy przejść do kolejnej sprawy. Ubrania dla ciężarnych są ubraniami dla kobiet. To jednak sprawy całkiem jasne chyba dla nas wszystkich i na dobrą sprawę nie trzeba by było o nich w żaden konkretny sposób opowiadać. O rodzajów ubrań dla ciężarnych kobiet można by pewnie mówić i pisać jeszcze sporo różnych i innych kwestii, jednak właściwie nie ma to chyba już większego sensu, bo nic odkrywczego już raczej nie uda się w tym temacie opowiedzieć. Niechaj więc tylko owe ubrania służą kobietom w stanie błogosławionym dobrze służą.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca