Pierwsze wrażenie

Pamiętajcie, sami na świecie nie żyjecie. Dobra, macie swoje wspólne mieszkanie, jest wszystko super ekstra. Wszystko wam się układa, nie nudzicie się sobą, nie dochodzi do żadnych poważnych sprzeczek z powodu wspólnego zamieszkania. Gratulacje. Jednak, to nie jest wszystko. Przeprowadzając się, zostawiliście za sobą wszystko. Prawda ? Znajomi, rodzina, nie macie z kim się spotkać, wyżalić gdy w związku nie idzie coś po waszej myśli. W takich wypadkach najlepiej sprawdzali się przyjaciele. Ale teraz ? Nie ma się nikogo. Więc co można zrobić aby poznać nowych ludzi ? Zapoznać się ze swoimi sąsiadami, a nie jak gbur siedzieć w domu i mówić tylko innym na klatce „Dzień Dobry”.
Jest jeden, nie zawodny sposób, na to, aby poznać nieco lepiej ludzi z waszego nowego otoczenia. Oczywiście chodzi o nic innego jak imprezę integracyjną, zwaną w pewnych kręgach „parapetówka”. Jest to łatwy i przyjemny sposób na poznanie innych, nie wysilając się za bardzo. Bo co z tego, że od czasu do czasu zamieni się kilka słów z kimś na klatce ? To nic nie da, jeśli chce się poznać swoich sąsiadów na tyle dobrze, aby można było prosić ich o drobne przysługi, jakby choćby pilnowanie domu pod waszą dłuższą nieobecność.

To już nie to

A może wystarczy nieco to wszystko urozmaicić? Często bywa, że ludzie mieszkający razem ze sobą, po pewnym czasie zaczynają się sobą nudzić i związki długoletnie 5-6 lat, potrafią się rozpaść w ciągu kilku miesięcy podczas mieszkania ze sobą. Wiadomo, wspólne mieszkanie i w ogóle, wydaje się do takie fajne, słodkie, cały czas ze sobą, nic innego tylko, my,my i jeszcze raz my. Jeśli tak właśnie rozumujecie, to jest bardzo złe podejście do sprawy. Taki związek prędzej czy później skazany jest na zagładę. Nie można „dusić” się w związku, trzeba go urozmaicać, pozwalać drugiej osobie na trochę swobody jak i sobie dać jej trochę. Wyjść gdzieś ze znajomy a nie tylko we dwoje. Innym ważnym czynnikiem są prace domowe, jakie pojawiają się podczas wspólnego mieszkania. Nikt za was nie będzie sprzątać, nikt nie pomorze, będziecie tylko we dwójkę. W tym właśnie momencie, często pojawiają się kłótnie, że on tego nie zrobi itd. Dlatego od razu na początku najlepiej podzielić obowiązki, ja wynoszę śmieci, a ty myjesz naczynia, czy coś w tym stylu. Trzeba również starać się, aby obowiązki były podzielone równo.

Własne cztery kąty

Ale czy faktycznie warto? Gdy zamierza się kupić mieszkanie i zamieszkać w nim z partnerem, do tego jeśli ma się pieniądze, warto jest się zastanowić na zaprojektowaniem go samemu, lub w firmie zajmującej się takimi sprawami. Możliwość taka, nie dość, że ułatwia, dobranie idealnego domu dla potrzeb obydwojga, ale również pozwala zrealizować swoje marzenia po nieco niższej cenie, niż byśmy mieli kupować gotowe mieszkanie.  Teraz na rynku jest wiele firm, zajmujących się budownictwem. Można znaleźć bardzo dobrych fachowców po całkiem niskich cenach, do tego czas budowy jest coraz mniejszy co zwiększa jeszcze bardziej atrakcyjność takiego wyboru. Z zachodu przychodzą do nas coraz to nowsze techniki budownictwa. Nasz wymarzony dom może powstać już w przeciągu 3 miesięcy co jest sporym osiągnięciem, bo średnio na taki domek jednorodzinny trzeba czekać około 12 miesięcy. Nie zapominajmy jednak, że aby taki dom porządnie był wykonany, od czasu do czasu będzie trzeba odwiedzać ludzi odpowiedzialnych za budowę i sprawdzać czy wszystko idzie po naszej myśli.

Stać mnie na wszystko

Wtedy, gdy pieniądze nie są granicą. Jesteście już ludźmi dorosłymi ? Potrafiącymi zarabiać spore pieniądze ? Uważacie, że stać was na wszystko ? Nawet na wspólne życie ? No dobra, ale od czego zacząć ? Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno jakiegoś domu mieszkania, skoro zarabiacie dużo to uważacie, że powinniście sobie pozwolić na coś bardziej hmm wygodnego, luksusowego. Dobrze, niech i tak będzie, ale czy jesteście do końca pewni tego związku ? Chcecie być razem aż do końca swoich dni ? Planujecie ślub ? Czy po prostu chcecie żyć na tak zwaną kocią łapę ? Warto się właśnie nad tym zastanowić, czego tak na prawdę oczekujecie od związku. Bo nie raz już było tak, że ludzie kupowali sobie wspaniałe domki jednorodzinne, jednak nie przetrwali w związku i co wtedy ? Ktoś zostaje wyrzucony na bruk ? I o to właśnie chodzi. Teraz rozumiecie ? Nawet jeśli macie pieniądze to nie stać was na wszystko, trzeba także podejść do pewnych spraw z głową i zastanowić się czy od razu porywać się na coś wielkiego, czy po prostu kupić na początku jakieś dobrze urządzone mieszkanie w bloku, „przetestować” wasze wspólne życie i dopiero potem zabrać się za kupno jakiejś willi.

Wspólne lokum

Wybór naszego wspólnego mieszkania. Na pewno nie jedna para przechodziła ten dylemat przy wyborze swojego mieszkania. Wiadomo, większość ludzi, gdy zaczynają wspólne życie, nie mają jeszcze aż tyle środków, aby pozwolić sobie na coś bardziej luksusowego i wtedy przychodzi szukać im czegoś taniego a i przyzwoitego. Ciężko coś takiego znaleźć bo i ogłoszenia często skrywają choć część prawdy. Tak więc jeśli przyjdzie wam wybierać między bardzo tanim i atrakcyjnym mieszkaniem a nieco droższym, to lepiej upewnić się i gruntownie „zbadać” każdy kąt tego tańszego i gdy zauważycie jakąś usterkę, coś o czym nie było mowy w ogłoszeniu, proponuje zapomnieć o tej ofercie i zająć się tą drugą, która mimo ceny, ma wypisane wady i „haczyki”. Jeśli sprzedawca chciał coś ukryć, to miał ku temu powód, być może zbyt duży koszt naprawy ? I do tego ta nieuczciwość. Tak więc, lepiej przepłacić kilka groszy, niż mieć potem problemy i wydawać na naprawę usterki, do tego wiadomo jacy potrafią trafić się fachowcy w naszym kraju. Są tacy co więcej popsują niż naprawię, nie tyczy się to wszystkich, lecz części grupy.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca