Niskie wynagrodzenie

Bywa tak, że pracujemy często dużą liczbę godzin, wkładamy w to wiele wysiłku i zaangażowania, jednak nasze wynagrodzenie jest niemal śmieszne. Wstajemy, co dzień skoro świt, aby iść do racy. Spędzamy tam większość dnia, zdarza się, że zostajemy po godzinach. Wracamy późnym wieczorem, ni mając czasu na życie osobiste, odpoczynek czy rozwijanie naszych zainteresowań. Weekendy także niejednokrotnie spędzamy w pracy. Wkładamy w to wiele naszego wysiłku i zaangażowania, nie mamy na nic czasu, bo poświęcamy się pracy, dzięki której możemy wyżyć i przetrwać. Niestety wynagrodzenie nie jest proporcjonalne do naszego wysiłku i włożonej w to siły. Marne grosze nie wynagrodzą nam utraconego czasu, który mogliśmy przecież spędzić razem z rodziną, odpocząć w wymarzonym miejscu, zająć się raz sobą i tym, co kochamy. Praca jednak zabiera nam wszystko, co najcenniejsze. Mamy jednak obowiązki, względem siebie i rodziny. Najpierw one, potem przyjemności. Tylko szkoda, że często na te przyjemności już brakuje nam czasu, siły czy energii. Nasze dni będą wyglądały monotonnie- wszystko toczy się wokół pracy. Może warto cos tu zmienić i powalczyć o lepsze jutro?

Nepotyzm

Częstym zjawiskiem jest także nepotyzm, czyli obsadzanie na stanowiskach pracy swoich znajomych, członków rodziny. Zwykle awans czy stanowisko pracy powinna dostać osoba kompetentna, która ma wieloletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje zawodowe czy odpowiednie wykształcenie i opinię. Taka osoba będzie dla firmy nie tylko wspaniałym pracownikiem, ale wniesie także świeże pomysły i rozwiązania. Niestety duża liczba pracodawców na różnych stanowiskach obsadza swoich znajomych, którzy nie dadzą takich korzyści firmie jak wymieniony wyżej kandydat. Nepotyzm ma zwykle różne przyczyny. Chęć pomocy znajomemu, czerpania wspólnych zysków czy po prostu zwykła sympatia i przywiązanie są powodem dawania zatrudnienia takiej osobie. Kiedy ktoś z bliskiej rodziny szuka pracy, także powinien ją tu dostać. Nepotyzm to groźne zjawisko gdyż skreśla szanse na osiągniecie sukcesu przez pracownika, który nie jest spokrewniony z pracodawcą. Wyższe kwalifikacje i naprawdę obiecująca postawa i długie doświadczenie nie są tak ważne dla pracodawcy jak więzy rodzinne.  Obsadzanie członków rodziny na stanowiskach budzi podejrzenia i podważa autorytet szefa w oczach pracowników.

Mobbing

Mobbing to zjawisko nękania fizycznego lub psychicznego pracownika przez pracodawcę lub współpracowników w miejscu pracy. O mobbingu zrobiło się głośno stosunkowo niedawno, kiedy zaczęto mówić o nękaniu pracowników w miejscu pracy. Prowadziło to niejednokrotnie do załamań psychicznych, depresji, braku pewności siebie, obniżeniu samooceny a nawet do prób samobójczych. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ze jest ofiara mobbingu. Obwinia się, że nie potrafi podołać stawianym wymaganiom, że nie ma zdolności, że jest po prostu niezdolny do tej pracy. Dawna pewność siebie zniknęła, za to zastąpił ją wieczny stres, strach przed przebywaniem w miejscu pracy, nienawiść do swojej osoby. Agresorami mogą być współpracownicy, którzy ignorują ofiarę, wyśmiewają się z niej, szykanują i otwarcie poniżają. Agresorem może być również pracodawca, który wymaga zbyt wiele, obarcza go ciągle wina za nieudane zadania, daje premie innym, jego zaś pomija.  Takie zachowania są niezwykle niebezpieczne, gdyż pracownik traci wiarę w siebie, w swój talent i umiejętności a ciąż przedłużający się Mobbing może prowadzić nawet do śmierci samobójczej czy zachorowań na silne depresje.

Molestowanie seksualne

Wiele kobiet pada ofiarami molestowania seksualnego. Często są stawiane im ultimatum, w którym musza wybrać pomiędzy pracą a „zachciankami” szefa. Nie każda kobieta decyduje się powiedzieć komukolwiek o swoim problemie w pracy. Jest ona ofiarą molestowania seksualnego przez swojego pracodawcę. Molestowanie seksualne są to wszelkie zachowania, które znieważają kobietę, jej intymność czy godność na tle seksualnym. Nie musi to być sam seks. Może to być także zły dotyk, słowa, niemoralne propozycje. Kobieta niejednokrotnie jest postawiona pod ścianą, gdyż szef stawia jej ultimatum, że jeżeli powie komuś, choć słowo, zwolni ja nawet wyda złą opinię, co uniemożliwi szansę na znalezienie kolejnej pracy. Praca ta jest niejednokrotnie jedynym źródłem utrzymania dla niej i jej rodziny, dlatego zgadza się na takie zachowanie.  W takiej sytuacji powinna niezwłoczne zasięgnąć porady w wszelkiego rodzaju fundacjach, które zajmują się ową problematyką. Kobieta powinna bronić swojej godności i nie dąć dalej się tak traktować. Z pewnością z fachową pomocą znajdzie wyjście z sytuacji i będzie w końcu wolna i da przykład innym kobietom w podobnej sytuacji.

Faworyzowanie

Częstym przypadkiem jest także wyróżnianie pracowników faworyzowanie jednego z nich kosztem innych. Pracodawcy w swoich firmach zatrudniają nieraz kilkudziesięciu pracowników. Wymaga od nich poświecenia się pracy w celu uzyskania jak najlepszych wyników, zysków i obrotów. Ma także swoje sympatie i antypatie, które otwarcie przez swoje zachowanie okazuje. Widać, ze faworyzuje grupkę pracowników, daje im lżejsze i przyjemniejsze projekty, daje częściej urlop okolicznościowy, inaczej z nimi rozmawia. Takie faworyzowane jest tak samo groźne jak nepotyzm. Niesprawiedliwe traktowanie pozbawia go autorytetu, jakiego w nim kiedyś widziano. Pracownicy, którzy są faworyzowani stali się najgorszymi wrogami dla reszty współpracowników. Różnice w traktowaniu sa czasem tak widoczne, że aż karygodne. Czasem zdarza się, że przez antypatie szefa niestety pracownik może stracić prace, pomimo lepszych kwalifikacji i wyników w pracy awans dostaje osoba, która jest darzona przez niego większą sympatią. W pracy może odkuć do chorego wyścigu szczurów i fałszywej sympatii, lizusostwa i bezsensownej rywalizacji.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca