Staż w korporacji

Nie każdemu studentowi dane jest dostać się na staż w firmach czy korporacjach. Firmy i wielkie korporacje dostrzegły już potencjał polskich studentów. Nie traktują ich one jednak jak tanią siłę robocza, ale jak inwestycję na przyszłość. Najczęściej za finansowanie studiów dostają pracę w firmie. Firmy takie także wysyłają studentów  na wakacyjne kursy, które tak samo jak studia, są rozliczane później, kiedy to student podejmuje pracę w danym przedsiębiorstwie. Najlepsi studenci są wychwytywani już nawet po pierwszym roku i firmy śledzą ich poczynania w dalszym toku studiów. Takie osoby wcale nie muszą się starać o staże czy praktyki. Niestety taka sytuacja u nas jest jeszcze rzadkością. Najczęściej takie  rzeczy zdarzają się w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa naprawdę wiele koncernów, które wychodząc naprzeciw swojemu przyszłemu zapotrzebowaniu na pracowników, starają się ich szukać już na kilka lat wcześniej, zanim niektórzy z ich pracowników odejdą na emeryturę. Czasami dostrzegają potencjał w młodych umysłach i chcąc zapewnić dla firmy napływ nowej, młodej i pomysłowej krwi.

Praca kelnera

Najbardziej niewdzięczne zajęcie dla studenta. Studenci są bardzo chętnie zatrudniani jako kelnerzy, barmani, pomywacze i sprzątacze w barach, restauracjach, pizzeriach, kioskach z żywnością i wielu innych. Niestety praca ta nie zawsze jest dla młodego żaka wymarzona. Nie każdy może poradzić sobie z natłokiem klientów, obsługiwaniem stolików, zbieraniem zamówień i sprzątaniem lokalu po zamknięciu. Niestety nie każdy pracodawca jest także uczciwy. Najczęściej studenci zatrudniani są do tego typu pracy dorywczej, gdyż nie trzeba za nich płacić składek ZUS- są bardzo tanią i nie buntującą się siłą roboczą. Zdarzają się także i tacy pracodawcy, którzy traktują tę „grupę społeczną” bardzo uczciwie. Rozumieją, że student to  nie zawsze hultaj, pijaczyna i rozrabiaka. Niektórzy naprawdę muszą ciężko pracować by móc studiować, a na dodatek sami muszą zarobić na własne utrzymanie, na mieszkanie, jedzenie i tym podobne. Cena za jedną godzinę pracy to z reguły od trzech złotych do sześciu złotych. Jeśli jest się oczywiście ładną dziewczyną to oczywiście można mieć nawet niezły zarobek z napiwków klientów.

Praca sekretarki

Praca dla młodych, zdolnych i niestety „pięknych”. Praca sekretarki to nie tylko przekładanie papierów i parzenie kawy dla szefa, ale wykonywanie pracy przy komputerze, spotkania firmowe, stenotypowanie i wiele, wiele innych rzeczy do zrobienia. Nie jest to niestety lekka praca i trzeba się przygotować na bycie dyspozycyjnym. Szef w każdej chwili może kazać nam wracać do pracy, albo wykonać daną na wczoraj. Najczęściej sekretarkami zostają dziewczyny studiujące administrację oraz stosunki międzynarodowe. Mile widziane są także osoby, które kończą zarządzanie, ekonomię, a czasami także i psychologię. Nie ważne jakie masz wykształcenie ważne byś był osobą sumienną, posiadał znajomość pakietu Office, Excell, Power Point, potrafił obsługiwać faks, kserokopiarkę, drukarkę, umiał odbierać telefony i przełączać rozmowy, umawiać spotkania, organizować wyjazdy, bukować bilety lotnicze i autokarowe, wysyłać kwiaty dla klientów i przyjmować kontrahentów. Czasami niestety praca sekretarki jest nudna i polega wyłącznie na przepisywaniu dokumentów i niestety odbieraniu telefonów.

Praca freelancera

Najlepiej jest wolnym strzelcem i samemu ustalać czas pracy. Studenci niektórych kierunków, takich jak dziennikarstwo najczęściej dorabiają jako freelancerzy, czyli wolni strzelcy. Zazwyczaj piszą oni artykuły na ciekawe tematy, jakie uda im się znaleźć. Tematy te mogą być najróżniejsze- tematyka całkiem dowolna, warunek jest tylko jeden, a mianowicie taki, że  muszą być one całkowicie unikalne, temat musi być interesujący i nie poruszany nigdzie indziej. Studenci bardzo często znajdują się tam, gdzie się najwięcej dzieje- z faktu bycia studentem wynika imprezowanie, nocne wycieczki po mieście, ciekawe podróże autostopem i tanie sposoby na spędzenie wakacji i wiele innych. Studentom ciekawych tematów na pewno nie zabraknie, choćby i afery uczelniane, czy tez ciekawe imprezy plenerowe, studenckie, różnego rodzaju festiwale i twórczość młodzieży. Freelancerem może być nie tylko student, ale każda osoba, która znajdzie ciekawy temat i podejmie współpracę z odpowiednimi redakcjami wydającymi gazety. Na rynku freelancerów jest jednak bardzo duża konkurencja, więc trzeba się czymś wyróżnić.

Idealna praca

Jak powinna wyglądać idealna praca? Co powinna dawać a czego unikać? Czy taka praca w ogóle istnieje? Każdy z nas marzy o pracy idealnej, którą będzie kochał i chodził do niej z ciekawością. Poświeci się jej bez reszty, będzie dla niego pasją i zainteresowaniem, pozwoli się rozwijać, da odpowiednie możliwości, obieca uczciwy awans.   W pracy idealnej każdy powinien czuć się bezpiecznie, nie obawiać się o swoje bezpieczeństwo, honor czy obawę, że zostanie wyśmiany, niezrozumiany. Powinna dawać wynagrodzenie proporcjonalne do godzin przepracowanych i wysiłku w tą pracę włożoną.  Pracownik powinien mieć wolne weekendy, mieć czas wolny dla siebie i dla swojej rodziny. Praca nie powinna być dla niego najważniejsza, powinna być jedynie uzupełnieniem zainteresowań, możliwością zarobku i rozwoju osobistego.  Praca powinna przede wszystkim być uczciwa, dawać pracownikom jednakowe i równe szanse na awans, zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Powinna być drugim domem, do którego każdy z nas chętnie powraca. Czy taka praca jednak istnieje? Czy każdy z nas kocha swoje stanowisko pracy i chętnie do niego wraca? Niestety czasem zjawisko zwane mobbingiem niszczy obraz postrzegania przez nas danego stanowiska.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca