Małżeństwo a miłość

12Wiele osób zastanawia się z pewnością nad częstymi przyczynami rozpadu małżeństw. Dlaczego ludzie są nieszczęśliwi w związkach? Dlaczego nie potrafią żyć ze sobą na dłuższą metę? Otóż istnieją pewne niezdrowe powody zawierania małżeństw. Większość myśli, że małżeństwa zawierane są z miłości, a niedorzecznością byłoby robienie tego z innych powodów. Niestety ludzka mentalność i świadomość nie zna granic, a także zaskakujące są ich możliwości. Zatem jakie są te iście ważne inne przyczyny zawierania małżeństw? Oto kilka z nich. Otóż często ludzie myślą, że skoro już tyle lat żyją w związku, to przychodzi ten czas, żeby w końcu się poślubić. Często głównym powodem jest to, że szkoda tylko lat spędzonych razem, szkoda zmarnowanego czasu żeby to wszystko zaprzepaścić. Kolejnym powodem jest po prostu ucieczka z domu, od rodziców. Jest to czasami jedyna okazja, żeby się usamodzielnić. Ale czy naprawdę nie istnieją inne sposoby? Często ludzie decydują się na ślub także ze strachu przed tym, żeby na starość nie zostać samemu. Boją się samotności w przyszłości. Często też ludzie po prostu lubią czuć władzę, lubią sprawować kontrolę nad drugim człowiekiem. A małżeństwo właśnie im to umożliwi, ponieważ czują, że będą miały nad wszystkim panowanie. Zapewne czytając ten tytuł myślicie, że ktoś tu na pewno się pomylił. Ale jednak wszystko jest tutaj w jak najlepszym porządku.

Zachowanie we śnie

11Co to właściwie jest seksomnia? Otóż jest to przypadłość, dotycząca tego, że osoba będąca w stanie snu, odbywa stosunek seksualny. Tak naprawdę niewiele osób w ogóle kiedykolwiek słyszało o tej chorobie. Zaczęto prowadzić badania na ten temat. Wówczas okazało się, że w tych dobrowolnych badaniach wzięła udział prawie połowa kobiet. Jest to dość dużym zdziwieniem, ponieważ to schorzenie głównie dotyka płci męskiej. Także okazało się, że większa część kobiet to osoby heteroseksualne. Inną ciekawostką jest także to, że zachowania osób podczas snu, w dodatku, których dotyka seksomnia, wykazują pełną rozpiętość w dziedzinie zabaw seksualnych. Ponadto, większość badanych odpowiedziała, że odbyła pełny stosunek seksualny, a w dodatku, ku z dziwieniu, cześć z nich odbyła ten stosunek z prawdziwym partnerem. Oczywiście większość z tych osób nie miała żadnych konsekwencji medycznych ani konfliktów z prawem. Jeśli chodzi o te drugie, wiadomą rzeczą jest, że wina z pewnością nie leżała po stronie kobiet, gdyż kobieta na pewno nie może być prowodyrem gwałtu.

Oczekiwania

10Wiele jest sytuacji, w których to kobieta mówi do męża oczekując czegoś w zamian, a nie dostaje nic, w momencie, gdy mąż jest z siebie zadowolony i uważa, że zrobił swojej małżonce przyjemność. Co decyduje o takim uwarunkowaniu do sytuacji różnego rodzaju i przeświadczeniach? Otóż głównie jest to kwestia wychowania, tego, czego nauczyliśmy się w domu, będąc małym dzieckiem i obserwując zachowanie swoich rodziców. Często też jest to kwestią genów oraz hormonów. Ale najważniejszą cechą jest mimo wszystko to, jak postrzegamy świat, a raczej różne sposoby, w jakie ten świat jest przez nas odbierany. Mężczyźni w życiu oczekują od kobiety całkiem czegoś innego, niż kobiety oczekują od mężczyzn. Mężczyzna po przyjściu do domu nie może się doczekać jedynie tego, by usiąść w wygodnym fotelu, założyć nogi na stół i wziąć do ręki gazetę lub włączyć telewizor. Natomiast kobieta, po całym dniu spędzonym w domu, nie może się doczekać kiedy ujrzy swojego ukochanego, będzie mogła z nim porozmawiać, może dowiedzieć się czegoś nowego, lub sama mu coś opowiedzieć. Niestety na oczekiwaniach się kończy, co jest częstą przyczyną wielu rozwodów.

Zrozumieć kobiety

9Zapewne wielu z nas zastanawiało się kiedykolwiek nad tym, jak zrozumieć kobiety i także na odwrót. Kobieta często wysyła w stronę mężczyzny delikatne sygnały, sugerujące mu, czego ona od niego oczekuje. Jak to się kończy? Tak, że mężczyzna i tak nic z tego nie rozumie i robi to, co uważa za słuszne, co jest zresztą w ogóle niezgodne z oczekiwaniami partnerki. Dlaczego tak jest? Ponieważ mężczyzna jest bardzo praktyczny jeśli chodzi o kobiety. Kiedy ona prosi go o trochę uczucia i zaangażowania, on idzie do łazienki, by naprawić zepsutą pralkę. Tak samo dzieje się w odwrotną stronę. Mężczyzna poznał się na kobiecie, w taki sposób, że zorientował się, jak działa na nią wyznanie „kocham Cię”. Zauważył, jak ona reaguje na te dwa słowa i zaczął wykorzystywać je w każdej sytuacji, powtarzając to ciągle, często bezmyślnie. Wie jedynie, że to jest coś, czego ona oczekuje od niego. Ale czy chodziło jej o coś takiego? Rękę dam sobie uciąć, że nie. A jedyną rzeczą może być tylko i wyłącznie jej irytacja. Często mężczyźni w ogóle nie mają pojęcia, dlaczego takie głupie przytulenie jest dla kobiet tak bardzo ważne. Robi to, bo czuje, że tak trzeba, ale po co? Tego już nie potrafi wyjaśnić. On potrzebuje czegoś innego, co na pewno nie jest w żaden sposób związane z tym, czego potrzebuje kobieta.

Porzucenie

8Wiele kobiet zadaje sobie właśnie to pytanie. Dlaczego to musiało spotkać akurat mnie? Co ja mu zrobiłam? Odpowiedzi na to pytanie właściwie nigdy kobiety nie otrzymują. Zazwyczaj dlatego, że mężczyzna odchodzi praktycznie bez słowa. Bez cienia wyjaśnień, bez żadnego pożegnania. A tak właściwie, pytając mężczyzn naukowcy doszli do wniosku, że są trzy główne powody, dla których mężczyźni opuszczają kobiety. Przede wszystkim jest to robienie z mężczyzny życiowego nieudacznika i życiowej pomyłki. Nie można powtarzać mu ciągle, że kobieta nie wie, dlaczego za niego wyszła, co w nim widziała. Powoduje to, że mężczyzna traci poczucie własnej wartości, czuje się niespełniony w związku. Co dalej? Otóż innym  wyjaśnieniem jest to, że kobieta w ogóle nie potrafi i nie próbuje zrozumieć potrzeb swojego mężczyzny. Skupia się tylko na sobie, ma do niego ciągłe pretensje, właściwie niekoniecznie zawsze uzasadnione. Wbrew pozorom to mężczyzna bardziej potrzebuje kobiety, niż ona jego. Mężczyzna czuje się dość niepewnie w dzisiejszych czasach z tego względu, że to właśnie kobiety zaczęły robić większą karierę w biznesie niż oni. Ponadto mężczyźni często tylko udają, że są tacy silni i nienaruszalni, a tak naprawdę jest wręcz przeciwnie. Jak wiadomo zima nas nie rozpieszcza w ostatnich czasach dlatego też, należy się do niej odpowiednio przygotować.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca