Zdrowy styl życia

2Niestety w dzisiejszych czasach istnieje przeświadczenie, że tylko te osoby, które są szczupłe i smukłe są piękne i atrakcyjne, natomiast osoby grubsze, z większą ilością tłuszczyku tu i ówdzie, są już nieatrakcyjne i w ogóle nie zasługują na zainteresowanie innych. Niestety w większości przypadków także, to jak wyglądamy, i jaką mamy sylwetkę, nie jest zależne od nas, ponieważ jest to kwestia genów przekazanych przez rodziców. W dniu dzisiejszym w mediach promowany jest zdrowy styl życia, a przede wszystkim smukła i szczupła sylwetka, która zostaje w podświadomości wszystkich, którzy uważają, że wszyscy powinni tak wyglądać, a jeśli już taki wygląd osiągną, to staną się idealni. Doszło to do świadomości społeczeństwa już w tym stopniu, że od małego wpajane nam zostają właśnie takie wartości, jak szczupła sylwetka. Dzieciaki śmieją się z innych, gdy te wyglądają inaczej od innych, czyli po prostu są grube. Ale czy tak naprawdę ludzie chudzi są zdrowsi? Oczywiście dzieje się tak ze względu na to, że mają oni więcej ruchu, ale z drugiej strony czy odchudzanie warte jest tego wszystkiego? Mam tutaj na myśli fakt, że wszyscy musimy jeść by dostarczyć organizmowi energii potrzebnej do życia. A czy chodzi nam o to, by zagłodzić się na śmierć?

Odpowiednia dawka witamin

1Kobiety w ciąży muszę szczególnie zadbać o to, żeby dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę właśnie kwasu foliowego. Dlaczego jest to tak ważne? Jest to ważne z tego względu, że dzięki temu, że kobieta wzbogaci swoją dietę właśnie o kwas foliowy, będzie miała większą pewność, że ryzyko powstawania wad płodu, oraz wad układu nerwowego u dziecka, zostało zmniejszone. Warto jest także pomyśleć o kwasie foliowym tuż przed poczęciem dziecka. Jeśli partnerzy planują mieć dziecko, to najlepiej jest, aby kobieta zażywała kwas foliowy już kilka miesięcy przed zajściem w ciążę. Dzięki temu ryzyko zostanie zredukowane niemalże do zera. Tak niewiele potrzeba do szczęścia. Skoro tak, to dlaczego by o to nie zadbać? Warto też dodać, że często to właśnie antykoncepcja hormonalna powoduje, że dziecko posiada później wady wrodzone, a kwas foliowy jest właśnie tym czynnikiem, który sprawia, że prawdopodobieństwo ryzyka się zmniejsza. Co jeszcze warto wiedzieć? Otóż to, że kwas foliowy występuje w największych ilościach w zielonych i pomarańczowych warzywach. Oczywiście zawsze można brać tabletki zawierające ten kwas.

Kobieta inteligentna

14Kobiety są bardzo inteligentnymi stworzeniami wbrew pozorom. Jak zostało już gdzieś wcześniej napisane, są bardziej ambitne i pracowite niż mężczyźni. Także nie brakuje im pomysłów na nowy interes. Jedyne, czego im brakuje to odpowiednia wiedza dotycząca finansów oraz wszystko o własnej działalności od strony kuchni. W tym artykule chcielibyśmy opisać trzy najczęściej popełniane błędy finansowe przez kobiety. Pierwszym z nich jest po prostu brak odpowiedniej wiedzy o finansach. Tak naprawdę kobiety się tym w ogóle nie interesują. Czytając prasę, celowo omijają tematy biznesowe, czy giełdowe. Wszystko, co ma jakiś związek z prawem czy cyferkami jest nie dla kobiet – według nich samych. A naprawdę wiele nie trzeba by taką wiedzę posiąść. Wystarczy zacząć się interesować sprawami finansowymi swojego domu. Drugim błędem jest to, że kobiety wszystkie zarobione pieniądze odkładają, by oszczędzać, zamiast włożyć je w coś , co przyniesie zyski, czyli najzwyczajniej w świecie zainwestować. Zapewne czują one ryzyko, że pieniądze zainwestowane mogą czasami nie wrócić. Kolejnym, trzecim, błędem popełnianym przez kobiety jest to, że woli ona pracę, w której ma pewność, że jej nie straci, mimo tego, że jest nisko płatna. Kobiety boją się zmian, dlatego tak ciężko oderwać im się od tego, do czego się przyzwyczaiły.

Rola kobiet

13Już od wieku małej dziewczynki, rodzice, a szczególnie mama wpajała nam wiedzę na temat wychowywania dzieci i zakładania rodziny, praktycznie przez całe nasze życie zostajemy przygotowywane do tej ważnej roli, jeśli nie najważniejszej w naszym życiu. Przekazywano wiadomości z pokolenia na pokolenie, ponadto rad udzielały jeszcze babcie, ciotki, kuzynki, czy znajome. W dzisiejszych czasach, które znacznie uległy zmianie, mamy stają się coraz bardziej nowoczesne. Ponadto przeważnie mama taka już jest samodzielna, mieszka w oddzielnym domu, tylko i wyłącznie ze swoim mężem, czy partnerem. Dzisiejsze nowoczesne mamy stają się coraz bardziej samodzielne, czyli szukają informacji z programów telewizyjnych, książek czy Internetu. Także chodzą do szkoły rodzenia, gdzie naprawdę można się wiele dowiedzieć o ciąży. Ale prawda jest taka, że każda kobieta potrzebuje kontaktu drugiej osoby, kobiety. Bo kto inny jak nie ona przekaże nam informacje oparte o jej własne doświadczenie? Kto inny doradzi, co zrobić najlepiej w danej sytuacji, która nie została jeszcze opisana w czasopismach?

Bizneswoman

12Niech każdy z nas spróbuje poszukać listę najbogatszych ludzi w Polsce, czy chociażby na świecie, czy kontynencie. I co? Zdziwienie? Czyżby nie było tam kobiet? A jeśli już są, to naprawdę jest ich niewiele. Muszę jednak przyznać, że sytuacja z roku na rok się zmienia. Od jakiegoś czasu można zauważyć, że coraz więcej kobiet zaczyna zakładać swoje własne działalności, same dorabiają się majątku, a co ważniejsze, coraz więcej młodych kobiet kształci się w kierunku ekonomicznym. Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy kształci się więcej Polek niż Polaków. Ale mimo wszystko i tak kobiety nie istnieją praktycznie w świecie biznesu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż jest tak z tego względu, że po prostu w kobiecej naturze nie leży robienie interesów i dorabianie się kokosów. I nie chodzi wcale o to, że kobiety są mniej inteligentne i obrotne. Są nawet bardziej ambitne i pracowite niż mężczyźni. Chodzi po prostu o to, że kobietom brak odpowiedniej strategii, dzięki której jakikolwiek biznes mógłby wypalić. Po prostu kobiety nie posiadają odpowiedniej wiedzy na temat finansów.

zycie info o zyciu kruchosc zycia samotnosc samotnosc w zwiazku samotnosc w chorobie samotnosc dziecka i 2 info o zyciu i 2 samotnosc na starosc brak milosci to naprawde milosc wyglad w zyciu piekno w mediach i 3 info o zyciu i 3 czy jestem brzydka kompleksy niszcza zycie kobieta z kompleksami walczmy z tym zwiazek malzenski i 4 info o zyciu i 4 zachowanie kobiet garderoba kobieta a mezczyzna przyjazn nieplodnosc i 5 info o zyciu i 5 zycie seniorek orgazm kobiety typy orgazmow gimnastyka w ciazy uroda kobiety i 6 info o zyciu i 6 zaangazowanie w zwiazek pojecie piekna kontakt z kobietami zachowanie kobiety lubia spontanicznosc i 7 info o zyciu i 7 malzenstwo a milosc zachowanie we snie oczekiwania zrozumiec kobiety porzucenie i 8 info o zyciu i 8 praktyczna kurtka telefonowanie do kobiety elegancki gorset drozsze ale lepsze niezbedne kosmetyki i 9 info o zyciu i 9 zdrowy styl zycia odpowiednia dawka witamin kobieta inteligentna rola kobiet bizneswoman i 10 info o zyciu i 10 biustonosz potrzebny od zawsze zdrada w zwiazku wyjscie na zakupy unikalne ubiory hormony w naszym zyciu i 11 info o zyciu i 11 delikatne i wrazliwe kobiece nogi randkowe wpadki marzenia kobiet kiecka na kazda okazje i 12 info o zyciu i 12 okres ciazy pierwsza kapiel lozko rodzicow kontra lozeczko odpoczynek czy sprzatanie codzienna toaleta i 13 info o zyciu i 13 kiedy zabawki jakie pieluszki ubior noworodka reakcja rodzenstwa pozne macierzynstwo i 14 info o zyciu i 14 powrot do formy razem czy osobno tato przy porodzie ciaza a mezczyzna ubrania dla ciezarnych i 15 info o zyciu i 15 aborcja piekno moje kompleksy jestem brzydka organizacja imprezy i 16 info o zyciu i 16 pierwsze wrazenie to juz nie to wlasne cztery katy stac mnie na wszystko wspolne lokum i 17 info o zyciu i 17 ratunek dla zwiazku uratujmy to monotonia i nuda nie tak jak dawnej dzien za dniem i 18 info o zyciu i 18 idealny zwiazek wybor oferty gdzie szukac ofert pracy moja wymarzona praca przymus nadgodzin i 19 info o zyciu i 19 niskie wynagrodzenie nepotyzm mobbing molestowanie seksualne faworyzowanie i 20 info o zyciu i 20 staz w korporacji praca kelnera praca sekretarki praca freelancera idealna praca